top of page

Autoveod Hiinast EestisseTuletame kõigile meelde, et jätkuvalt on autovedu Hiinast konkueerimas lennutranspordiga ning sõltuvalt olukorrast võib võit veokuludes seejuures olla kuni mitmed kümned tuhanded eurod. Transiitaja mõistes võib autovedu Hiinast kohati olla ka kiirem, kui väga suure ja mahuka kauba toomine lennutranspordiga. Autoveo veoajad Hiinast Tallinna on praegu umbes 18 päeva, kahe juhiga on võimalik tuua see ka 14 päeva juurde.

Hiljutise näitena võib tuua meie kliendi, kellel oli vaja suurem kogus erinevaid LED ekraane tuua Hiinast ning kuna projektide tähtajad olid peale jooksmas, oli kogu lugu ka väga ajakriitiline. Vaadates nii-öelda lähteülesandele otsa, soovitasime kliendil kasutada just autovedu, sest see võimaldas:

Hoida kogu projekti peale veokuludes kokku võrreldes lennutranspordiga umbes 50 000 eurot (kaks täisautot kaupa)

Tuua kõik kaubad turvaliselt koos

Püsida tähtaegades

Vähendada ümberlaadimiste arvu selleks, et tagada kauba turvalisus

Tagada parim võimalik veokindlus ja paindlikkus võrreldes teiste veoliikidega - lend, raudtee, meri

Väga väheste veoliikidega Hiinast on võimalik tagada sellist tarnekindlust ning tarneaja ja veokulu suhet nagu autoveoga.

Jätan siia alla meie eelmisel aastal saadetud Hiina autovedusid tutvustava info, mis endiselt annab hea ülevaate ning vastab ilmselt ka osadele tekkida võivatele küsimustele.

 

Tegemist tegelikult juba mõned aastad vana teenusega, mis seni pigem Lääne-Euroopas olnud rohkem päevakorral. Transiitaja ja hinna suhte poolest üks parimaid lahendusi Hiinast kauba toomisel. Samuti ka üsna paindlik ning jäävad ära igasugused mured pikkade väljumiste ooteaegadega, vabade kohtadega, järjekordadega, ummikutega, tööjõuprobleemidega sadamates, raudteejaamades, lennujaamades jne.

Kuidas?

Umbes 6 päeva enne kauba pealekorjet suundub Euroopasse sõitev auto Hiina - Kasahstan piirile järjekorda. Seejärel võetakse kaubad peale tarnija juurest ning viiakse piirile, kus need laetakse ümber seal eesootavale Euroopa autole. Auto liigub edasi läbi Kasahstan ja Venemaa Euroopa suunas. Eestisse tulev kaup üldjuhul siseneb Euroopa Liitu Läti või Eesti kaudu. Enne EL'i piiri ületamist vahetatakse auto nina ehk veok EL'i numbriga auto vastu ning toimetatakse haagis lõpp sihtkohta mahalaadimiseks.

Kui kaua?

Keskmine veoaeg on u 18 päeva uksest-ukseni Eestisse, võimalik ka kahe juhiga sõiduaeg lühendada u 14 päeva peale.

Palju maksab?

Hetkel turuhind on suurusjärgus 22 000 - 24 900 EUR täisauto, hinnad muutuvad transpordis nagu ikka vastavalt olukorrale ja iga veo iseärasustele.

Palju mahutab? Haagised?

On mõlemad nii tava- kui ka termohaagised sõltuvalt, mida vaja on. Haagised on samad, mis Euroopa teedel sõidavad - 13.6 meetrised / u 20 tonni. Olenevalt olukorrast võib kaup juba otse Hiinast tulla Euroopa haagise peal Euroopa autoga.

Mida tähele panna?

Kehtib sama lugu nagu raudteeveol kõik, mis läbi Venemaa tuleb, seda lääne seltsid ei kindlusta. Peal on siiski vedajavastutus maks 2 SDR / kg ning täiskindlustuse soovi puhul saab selle vajadusel võtta Hiina seltsilt, mida olema alati ka seni teinud.

Veel midagi?

Me näeme seda pigem alternatiivina lennuveole, kui raudteeveole või mereveole. Suurema lennukauba puhul võid oodata nädala väljumist ning sinna juurde ütleme 6 päeva lennuaeg ja auto ei tule palju aeglasem. Näitena autosse võib laadida 20+ tonni kaupa, lennukauba puhul ületakse autoveo maksumuse juba selline 6000 kg kaup.

Auto teekond ja haagise sisetemperatuur (kui on termo haagis) on alati GPSiga jälgitav veebist.

Auto puhul veoajad on üsna kindlad ja stabiilsed kuna auto saab alati väga lihtsalt marsuuti muuta takistuse tekkimisel ja kontroll on seega alati olemas.

Auto on ka sobiv erinevate ohtlike kaupade veoks, mille puhul lennu- või merevedu on raskendatud nagu näiteks akud.

Broneerida tasuks nagu ikka võimalikult varakult aga võimalik on ka sõltuvalt olukorrast päris kiiresti juba samal nädalal leida auto laadima.Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

Comentários


bottom of page