top of page

INFOKS: Aasia - olukord peale pühi?Kõik, kes siin on jätnud Hiinast ja mujalt Aasiast toomised kõrgete hindade pärast pühadejärgsele ajale, siis ilmselt olukord nii kiirelt ei normaliseeru ja mõnes osas ilmselt mitte lähima mitme aasta jooksul.

Mis hindasid puudutab, siis 10 kUSD konteineri kohta kunagi oli normaalne / tavaline hind. Viimaste aastate hinnad on olnud jätkusuutmatud laevaliinide jaoks. Käibed miljardites ja kasum võib olla 1-2 miljonit, teisel juhul miinus, kolmandal pankrot (Hanjin). Olukord ja turg on jälle müüja ehk liinide käes, nõudlus rekord kõrge ning nad ei lase vanal olukorral tagasi tulla. Ennustatakse 40HC hind terve käesoleva aasta vältel võib jääda sinna 6 kUSDi suurusjärku.

Peale pühi mereveo hinnad ilmselt püsivad 2-4 kuud veel üsna kõrgel, kuna konteinereid on endiselt puudu. Arvestuslik järjekord praegu on 1 000 000 TEU'd, mis on igal hetkel puudu ja ootamas laadimisi. Umbes 80% kõikidest konteineritest on praegu igal ajahetkel kasutuses ja 13% kasutuskõlbmatud. Mitmel pool maailmas on terminalid praegu väga ülekoormatud, USA's mõnes sadamas on järjekord kuni 2 nädalat, mis tähendab, et konteinerid ei jõua piisavalt kiirelt Aasiasse uuesti tagasi. Peale pühi jätkub sarnane olukord kõrgete hindade ja ooteaegadega suure tõenäosusega paar kuud, ainuke erinevus hinnad ei tõuse rohkem. Raudtee ilmselt peegeldab merd ja seega ka mõned kuud peale pühi sarnane olukord.

Lend on ainuke, kus kõigi eelduste kohaselt peaks hind langema. Ainuke erinevus siin on see, et lennuveo hinda mõjutab kõige rohkem COVID selle tõttu, et lende lihtsalt ei ole - inimesed ei saa reisida. Hind langeb aga jääb sinna eelmise aastaga sarnasele tasemele. Esimesena taastuvad puhkuse sihtkohtadega seotud lennud vaktsineerimise edenedes ja need, kus enamasti kaup liigub, on pigem seotud ärireisijatega, mis ilmselt taastub kõige hilisemana.

Kui keegi imestab, kuidas COVID'i ajal saab nõudlus nii suur olla, siis põhjuseks see, et inimesed ei tarbi enam teenuseid / ei saa teenuseid tarbida ja kogu raha läheb toodete tarbimise peale. Selle tõttu nõudlus on rekord kõrge olgugi, et kogu maailm on samal ajal kriisis.

Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

kalev@flameko.ee

www.flamekofr.com

Comentários


bottom of page