top of page

Infoks: Hiina olukordKui hullemaks enam minna ei saa... see väljend ei kehti enam päris pikka aega seega las see olla praegu. Hiinas on hiljuti üle väga pika aja jälle diagnoositud suurem number COVID positiivseid ja kõik need on alguse saanud transpordiga seotud tegevustest. Üks laine sadamast ja nüüdseks kaks lainet juba lennnujaamadest. Hiina on üks vähestest riikidest, kes järgib COVID 0-tolerants strateegiat st eesmärk ei ole hoida nakatumiste arv väike ja kontrolli all vaid nakatumisnäitaja peab olema 0 nakatanut päevas seega meetmed on alati väga põhjalikud ja ranged, mis iga uute juhtumite korral rakendatakse. Sadamad ja lennujaamad on pandud täiesti kinni isegi ning töötajatele kehtestatud karmid karantiinireeglid nt 7 päeva tööl järjest (koju ei minda) ja 7-14 päeva seejärel kodust karantiini. Selle tõttu on töökäsi jäänud väga väheks ning osad töötajad on sootuks lahkunud oma ametikohalt karmide nõuete tõttu.

Lend

Karmide reeglite tõttu ei suuda oluliselt väiksemas koosseisus maapealne handling enam toime tulla mahtudega ning osad lennukid on Hiinast väljunud ka täiesti tühjalt, osad ka lihtsalt tühistatud. Hetkel veel siiski olukord suures plaanis on üsna hea, kuid ees on oodata juba alanud hindade kasvu ning sellele annab hoogu juurde veel saabuv kõrghooaeg ja jõulukaubad, mis meritsi enam väga õigeks ajaks saabuma ei kipu.

Raudtee

Siin on nüüd maht kasvanud väga suureks halva olukorra tõttu meres ning ummikud on mõlemas otsas nii Hiinas raudteejaamades kui ka Valgevene-Poola piiril kuhu rongid kipuvad päris pikaks ajaks seisma jääma. Olenemata halvast olukorrast siiani oleme FCLi puhul alati leidnund nii konteinerid (rendime ise konteinerid Hiinas) kui ka väljumised kõikidele kaupadele. Väljumised kusjuures kohe peale korjet mitte ala kuu aja pärast. LCL ehk osakonteiner kaupade korral on probleemid samad aga tuleks arvestada veidi isegi veelgi pikema veoajaga.

Meri

Mere puhul pole midagi uut, hinnad kõrged ja tõusevad veelgi ning veoajad on just viimasel oluliselt pikenenud. Raudtee võiks öelda on samas hinnas ja kiirem seega mere puhul FCLi hetkel üldse ei soovitaks kasutada.

Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

kalev@flameko.ee

www.flamekofr.com

Commentaires


bottom of page