top of page

INFOKS: Suezi tagajärjed?Olgugi, et laev praeguseks on peaaegu vabastatud ja osaliselt ujuv jälle, nädalane seisak kanalis toob kaasa siiski omad probleemid.

Esimesed laevad on juba alustanud teekond ümber Lõuna-Aafrika, mis tähendab esmalt tuleb sõita päris pikalt veel tagasi Suezi piirkonnast välja ja alles siis algab teekond LA suunas. See kokku lisab sõiduajale juurde 30-40 päeva (Suezi kanalist Euroopasse otse on 12 päeva). Kõigile kelle kaubad ümbersõitvatel laevadel tähendab see lisaks kuu pikenenud veoajale ka lisakulu. Laevaliinid lihtsalt küsivad kõigilt lisatasu juurde, et neid kulusid katta, teavitused ilmselt varsti hakkavad tulema.

U 300 laeva, mis praegu Suez'is ootel on hakkavad Euroopa sadamatesse saabuma kõik üsna ühel ajal, mis tähendab, et võivad tekkida pikad järjekorrad sadamates mahalaadimistega. See omakorda tähendab, et 300 laeva jagu konteinereid on pikemaks ajaks turult eemal ja ei jõua Aasiasse nii pea tagasi. Samuti on ka need samad 300 laeva turult mõneks ajaks eemal. Ennustus on, et u 6% pakkumisest Aasia -> EU suunal kaob mõneks ajaks turult ära sellega seonduvalt. Aasias võivad tekkida jälle probleemid vabade konteinerite leidmisel ning mereveo hinnad jälle tõusta.

Osa kaupadest kindlasti liigub selle tõttu ka raudtee ja lennu peale ümber, mis tähendab suurenenud nõudlust, hindade kasvu ja ruumi probleeme ka nende veoviiside puhul.

Ilmselt aeg näitab, mis täpsemalt lõpuks saab, meres on niigi hilinemised väga suured seega nädal siia sinna ei pruugi ka suurt muutust endaga kaasa tuua. Vähemalt seni on kõik veel endist viisi.

Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

kalev@flameko.ee

www.flamekofr.com

Comments


bottom of page