top of page

KASULIK: Hiina pühade osas infoksKõik kindlasti juba kursis Hiina Uus Aasta on lähenemas kiirelt, mis sellel korral algab 11ndal veebruaril (neljapäev) ning lõppeb 27ndal veebruaril (reede).

Tehaste sulgemine

See aasta tuleb kaootilisem tehaste sulgemiste osas, kui reeglina sulgevad kõik uksed enam vähem samal ajal (väikeste erinevustega küll) ja tagasi tööpostil samuti kõik üsna sarnasel ajal, siis sellel korral on lood veidi teisiti.

Tarnijad sulgevad uksi väga erinevatel aegadel, osad juba palju varem ja osad ei sulge üldse, mis on esmakordne. Kardetakse suuremaid reisipiiranguid ehk töölised ei pruugi väga liikuma saada ning samas ka proovitakse suurest nõudlusest viimast lõigata ning oma laojääke müüa seega osad tarnijad on esmakordselt otsustanud pühade ajal end mitte sulgeda ning jätkatakse tööd.

Olukord transpordiga

Mereveo hinnad on 10+ kUSD ning, kui reaalselt tahad konteinerit saada ja laevakohta, siis mitu tuhat sinna otsa teinekord. Konteinreid ja vabu kohti on väga vähe. Väga keeruline nende leidmisega ning broneerida meritsi kaupu veel enne algavaid pühi. LCL ehk osakonteiner on parim võimalus praegu vaba ruumi leidmiseks.

Raudtee on üsna sarnases olukorras ja hinnaklassis aga veel on võimalik leida nii konteiner, kui ruum. Siinkohal jällegi võib abiks olla LCL ehk osakonteiner aga pigem soovitame täiskonteineriga tuua, suurem võimalus nii kaubad kiirelt liikuma saada ilma suurema hilinemiseta.

Lennuvedudes on hinnad kõrged endiselt aga siiski on see praegu veel kõige paremas olukorras teistest, ruumi on ja kaubad saab vajadusel kiirelt ära toodud. Hinnad jäävad kõrgeks ka peale pühi, sest selle põhjus praegu ei ole pühad vaid pigem lendude vähesus. Sinna otse veel vaktsiinide ja muude COVID kaupade suuremahuline vedu (maskid, kindad jne). Eeldatakse, et reisilennud hakkavad vaktsineerimiste tõttu taastuma aasta teises pooles aga seda esmalt peamiselt turismiga seotult. See tähendab tśarterlennud puhkuse sihtkohtadesse jne ehk need lennud, mis seotud rohkem äri eesmärkidel reisimistega ja, mis aitavad pakkumist tõsta kaubaveo suundadel, on kõige viimased taastumise järjekorras. Inimesed ei hakka päeva pealt uuesti endises mahus reisima.

Paljud on otsustanud toomised edas lükata pühadejärgsele ajale, kuid see ei pruugi nii lihtsalt minna. Esiteks neid on palju, kes mõtlevad samamoodi, teiseks nõudlus on endiselt rekord kõrge ning arvatakse, et laevaliinid plaanivad kunstlikult hindu kõrgel hoida veel kuni augusti kuuni. Seda selleks, et lõigata suurem kasu suvel Euroopa ja Ameerika suunas liikuma hakkavate jõulukaupadega.

Nagu ikka ennustada midagi praeguses olukorras on väga raske ja aeg näitab, millises suunas olukord areneb aga paremuse suunas ilmselt võib nüüd öelda peale Hiina pühasid.

Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

kalev@flameko.ee

www.flamekofr.com

コメント


bottom of page