top of page

Olukorrast Hiinas ja muuNagu paljud on ka kursis juba, Hiina otsustas peale suuremaid proteste oma ülirangetest COVID'i piirangutest loobuda ja seda päevapealt. Kuna otsus tehti väga kiirelt siis mingeid ettevalmistusi selleks teha ei saanud ja ei tehtud. Piirangud kaotati suuresti üle öö ja ühiskond avati üle mitme aasta jälle esimest korda. Kuna vaktsineerimise tase ei olnud Hiinas just kuigi suur, eriti just vanemate inimeste hulgas ning ilmselt möödunud sellest ka juba omajagu aega, siis avamine tähedas kõige plahvatusrohkemat COVID'i tõusu, mida maailm seni näinud on. Nakatumise tempo oli jõulude ajal ligi 40 miljonit positiivset päevas (40 Eestit päevas), tegemist on Hiina riikliku estimatsiooniga, kuna enam ei testita, ei ole ka reaalne päris täpne number teada.

Nagu ikka, siis avaldab see päris suurt mõju kõigele, mis Hiinaga seotud. Paljud tehased Hiinas plaanivad Hiina uue aasta (CNY) puhkuseid alustada juba praegu, sest pooled või enam töötajad on nii või naa kodus haiged ning selle tõttu on mõistlik juba praegu panna tehas kinni pikemaks puhkuseks. Seda ilmselt soodustab ka langenud tellimuste maht läänest. Tarnijatega töötades tuleks arvestada, et pooled inimesed ilmselt on kodus haiged ning CNY pikemale puhkusele minnakse üsna varakult juba sellel aastal. Osad ettevõted ilmselt venitavad seda ka pikemaks kuni peaaegu kahe kuuni arvatakse. Pühad ise algavad 21. jaanuar ning kestavad 27ndani.

Kuna Hiina tööstus ja tootmine on väga tööjõu mahukas, siis inimeste puudumise mõju on seal väga suur.

Hiina avas ka oma piirid reisimiseks ning kaotas riiki saabumisel karantiini nõude. Paljud hiinlased kasutasid üle peaaegu kolme aasta uuesti võimalust ja osteti palju lennupileteid. Selle tõttu on osad riigid asunud Hiinast saabunud lende testima, teised aga otsustanud seda mitte teha. Näitena eelmisel esmaspäeval Hiinast Itaaliasse saabunud lennul olid pardal olnud 212 inimesest ligi pooled positiivsed.

Suures pildis veohindadele mõju ei tohiks olla kõigest sellest, pakkumine on endiselt suur ja nõudlus vähenenud palju.

Suure haigestumise tõttu on otseselt mõjutatud järgmised tegevused:

- Kohalik transport - paljud juhid on haiged ning selle tõttu võivad korjed võtta rohkem aega ning ka hind võib olla kõrgem.

- Laeva- ja lennuliinid - enamus töötavad kodudest ja see võib tähendada, et kõiki transpordipabereid ei pruugi kohe saada, sest kodus puudub ligipääs töö IT süsteemidele. Eriti võib see puudutada laevaliinide puhul väljastusi saabunud kaupadele.

- Kõiksugu muu dokumentatsioon - kehtib sama, paljud töötavad kodust ja puudub ligipääs töö IT süsteemidele.


- Kullerid - nende töö võib olla kohati väga häiritud kuna see on üsna tööjõu mahukas ja suur haigestumine tähendab palju puudu olevaid inimesi.

Muus osas kogu selline tavaline lennu-, raudtee-, ja meretransport seni väga häiritud veel ei ole, kõik üldiselt toimib. Eriti lennutransport kuna inimesed reisivad jälle ning selle tõttu on ka rohkem lennukeid lendamas ehk vaba kaubaruumi on palju juurde tulnud, see kajastub ka hindades.

Vähemalt tegi Hiina lõpuks kaks head otsust, esimene loobuda rangetest piirangutest ja teiseks teha seda väga järsult, kiirelt ja laialdaselt. Pigem kiirelt see plahvatus ära teha ja asjaga ühele poole saada, kui jälle pikalt vinduda.

Kes veel ei tea, siis oleme juba ligi aasta tagasi kasutusele võtnud uue saadetiste haldamise süsteemi, mis teile tähendab eelkõige väga võimast kliendikeskkonda oma saadetiste haldamiseks. Olemas on kõik enimlevinud tänapäevased funktsioonid - saadetiste jälgimine, PO numbrid / referentsid, teavitused, chat, dokumendid, raportid jpm. Kui emailides tuhnimine ei meeldi, siis peale tellimust saab tegelikult kogu suhtluse ja saadetiste halduse meie veebis teha soovi korral. Kellel ligipääsu ei ole aga sooviks, siis andke teada ja teeme kasutaja teile. Me esialgu kellelegi portaali peale ei suru ja, kes soovib, see saab kogu saadetisi puudutava info ja suhtluse maili teel edasi.Eelmise aasta lõpus sai meil valmis ka liides Cargoson'iga st meie mõlema süsteemid suhtlevad nüüd omavahel ja kõik Cargosoni kasutajad saavad meilt vedusid tellides kogu info otse Cargosoni. See tähendab meiega töötades saab edaspidi kogu töö teha ära Cargosonis, kõik teie Cargosonist tehtud veotellimused meile ilmuvad teil Cargosoni saadetistena ka. Kui me teil veel vedajana Cargosonis lisatud ei ole, siis soovi korral saate seda teha ise otse Cargosonis.Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

Comments


bottom of page