top of page

Otse auto Hiinast EuroopasseTegemist tegelikult juba mõned aastad vana teenusega, mis seni pigem Lääne-Euroopas olnud rohkem päevakorral. Transiitaja ja hinna suhte poolest üks parimaid lahendusi Hiinast kauba toomisel. Samuti ka üsna paindlik ning jäävad ära igasugused mured pikkade väljumiste ooteaegadega, vabade kohtadega, järjekordadega, ummikutega, tööjõuprobleemidega sadamates, raudteejaamades, lennujaamades jne. Oleme ise ära testinud ja näeme, et selline teenus aitab päris erinevates olukordades kulusid kokku hoida ning tarneid kiirendada.

Kuidas?

Kaubad võetakse peale Hiinas tarnija juurest autoga ning viiakse Hiina - Kasahstan piirile ning laetakse ümber juba seal piirijärjekorras eesootavale Euroopa autole. Auto liigub edasi läbi Kasahstan ja Venemaa Euroopa suunas. Eestisse tulev kaup üldjuhul siseneb Läti kaudu. Enne EU piiri ületamist vahetatakse auto nina (veok) EU numbriga auto vastu ning toimetatakse haagis lõpp sihtkohta.

Kui kaua?

Keskmine veoaeg on u 18 päeva uksest-ukseni Euroopasse (peab paika, järgi proovitud).

Palju maksab?

Augusti hind on suurusjärgus 24 700 EUR täisauto, hinnad muutuvad vastavalt olukorrale, hetkel näiteks nii liigub palju COVID'i kaupu Euroopa suunal ja selle tõttu hinnad veidi kõrgemad.

Palju mahutab? Haagised?

On mõlemad nii tava- kui ka termohaagised sõltuvalt, mida vaja on. Haagised on samad, mis Euroopa teedel sõidavad - 13.6 meetrised / u 20 tonni. Olenevalt olukorrast võib kaup juba otse Hiinast tulla Euroopa haagise peal Euroopa autoga.

Mida tähele panna?

Kehtib sama lugu nagu raudteeveol kõik, mis läbi Venemaa tuleb, seda lääne seltsid ei kindlusta. Peal on siiski vedajavastutus maks 2 SDR / kg ning täiskindlustuse soovi puhul saab selle vajadusel võtta Hiina seltsilt, mida olema ka aegajalt teinud.

Veel midagi?

Me näeme seda pigem alternatiivina lennuveole, kui raudteeveole või mereveole. Suurema lennukauba puhul võid oodata nädala väljumist ning sinna juurde ütleme 6 päeva lennuaeg ja auto ei tule palju aeglasem. Näitena autosse võib laadida 20+ tonni kaupa, lennukauba puhul ületakse autoveo maksumuse juba selline 3 tonnine kaup.

Auto teekond ja haagise sisetemperatuur (kui on termo haagis) on alati GPSiga jälgitav veebist.

Auto puhul veoajad on üsna kindlad ja stabiilsed kuna auto saab alati väga lihtsalt marsuuti muuta takistuse tekkimisel ja kontroll on seega alati olemas.

Auto on ka sobiv erinevate ohtlike kaupade veoks, mille puhul lennu- või merevedu on raskendatud nagu näiteks akud.

Broneerida tasuks nagu ikka võimalikult varakult, Hiina Kasahstani piiril on hetkel 4-5 päevased järjekorrad ja need praegu lahendame nii, et Euroopasse mineva auto oleme saatnud 5-6 päeva enne kauba pealekorjet juba piirile ootama ning seejärel teinud korje eraldi autoga ja kaubad piirile toimetanud EU autosse ümberlaadimiseks.Kalev Kirt

Müügijuht

Flameko Forwarding

+372 535 000 10

Comments


bottom of page